KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264312
nr 1526 4312
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), Räv i sommarlandskap, Signerad. Olja på duk, 45x65 cm, yttermått inklusive ram: 64x84 cm
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 mars 2023
kl 20:42:12
4/3 03:40:26
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard